O nas

Kim jesteśmy?

JavaDevelopers.pl jest nieformalnym stowarzyszeniem programistów i pasjonatów języka Java oraz technologii enterprise zorientowanych głównie na aplikacje webowe.

JavaDevelopers.pl powstało w październiku 2013 z inicjatywy Adriana Sławińskiego, Remigiusza Kiedo oraz Tomasza Kierońskiego programistów pracujących na rzecz spółki z grupy PWN S.A. Naszym celem było rozwijanie umiejętności programistycznych poprzez uczestnictwo w projektach komercyjnych i badawczych, w obrębie technologii Java Enterprise oraz technologii front-endowych.

W styczniu 2014 roku zdecydowaliśmy się na stworzenie witrny www.JavaDevelopers.pl w celu dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi programistami.

 

Dla kogo jest ta strona?

Naszą stronę dedykujemy programistom języka Java pracującym w technologiach enterprise bazujących na Java EE lub Spring, szczególnie w dziedzinie aplikacji webowych . Witryna przeznaczona jest dla tych, którzy swój poziom kompetencji w dziedzinie języka Java mogą określić jako minimum średnio-zaawansowany.

Tym samym jeżeli jesteś początkującym programistą lub rozpoczynasz naukę języka Java proponujemy abyś zapoznał się w wpierw z takimi stronami jak

www.naukajavy.pl

www.javastart.pl

 

Skąd pochodzą treści zamieszczone na tej stronie?

Większość treści zamieszczonych na tej stronie pochodzi z Naszych doświadczeń zdobytych w projektach programistycznych. Często są one efektem wielu godzin spędzonych nad kodem przy pokonywaniu kolejnych problemów metodą prób i błędów.

Kolejnym ważnym źródłem są materiały powszechnie dostępne w internecie takie jak dokumentacje techniczne, fora interntowe dla programistów oraz tutoriale i książki. Staramy się wyselekcjonować z nich informacje najbardziej wartościowe dla praktycznego wdrożenia danego rozwiązania oraz te sprawdzone w praktyce.